اینجا نسیم شهر است!
زندگی نامه حسین خان محمدی عضو شورای نسیم شهر
phoca_thumb(1) phoca_thumb(2) phoca_thumb(3) phoca_thumb(4) phoca_thumb(5) phoca_thumb(6) phoca_thumb(7) phoca_thumb(8) phoca_thumb(0)

سخن اول

IMAGE
به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

حسین خانمحمدی عضو شورای اسلامی و رئیس اتاق فکر به مناسبت روز شورای اسلامی گفت :

پربازدیدترین اخبار

آرشیو

سامانه پیامکی دریافت انتقادات و پیشنهادات

10009121240336

آمار کاربران سایت

امروز5
دیروز17
این هفته31
این ماه462
مجموع24138

آی پی بازدیدکنندگان : 34.228.185.211
Unknown ? Unknown Wed 26 Jun 2019 11:01

نسيم شهر كجاست؟

نسیم‌شهر شهری است در استان تهران ایران. نسیم‌شهر مرکز بخش بوستان شهرستان بهارستان است.

Powered by Phoca Maps

اكبر حداد،‌ اولين ساكن نسيم شهر

اكبر حداد اصالتاً متولد سه قرچين شهريار مي باشد و حدود 35 سال پيش به اين منطقه مهاجرات و به شغل كشاورزي پرداخت . در آن زمان از محدوده كنوني نسيم شهر فقط محله اسماعيل آباد و وجه آباد بصورت روستاهاي كوچك وجود داشتند و فاصله اين دو روستا را باغي بنام باغ سپهري ( نام مالك ) فرا گرفته بود .

ايشان در مورد ايجاد اكبر آباد ( نسيم شهر ) چنين گفتند : قطعه زميني  از سوي يكي از مالكين روستاي وجه آباد بصورت رايگان در محله اي كه در حال حاضر ساختمان  بانك كشاورزي واقع شده  ، تقريباً روبروي شهرداري به بنده دادند و گفتند در آنجا براي خود سر پناهي بساز و بنده نيز با كمك اعضاي خانواده حصار و اتاقكي خشتي در آنجا بنا نمودم .بعدها تعدادي از مالكين وجه آباد آمدند و گفتند اگر كسي خواست در اين حوالي زمين خريداري كند شما آنها را راهنمايي كنيد . از آن به بعد بنده بعنوان واسطه بي جيره و مواجب به فروش املاك آنان پرداختم . اكبر حداد داراي 6 فرزند مي باشد كه 5 تن آنها راهي خانه بخت شده اند و در حال حاضر نامبرده در خانه اي در حدود 35 متر مربع مساحت در يكي از كوچه هاي اسماعيل آباد كه آنهم توسط يكي از خيرين منطقه به ايشان اهدا گرديده زندگي مي كند و در حال حاضر يكي از فرزندان آقاي حداد به دليل بيماري در بستر افتاده ،  از نظر وضع ظاهري محل سكونت او داراي وضعيت مطلوبي نيست . مصاحبه در تاریخ جمعه 30 دي 1390 سایت شهرداری نسیم شهر

آثار و بقاياي كشف شده از  تمدن كهن ايران باستان با قدمت 7000 سال در شهرستان رباط كريم و مناطقي از بخش بوستان شامل تپه باستاني كلمه ، وجه آباد و حصارك منصوري كشف گرديده و بقعه امامزاده حسن اسماعيل آباد و درخت كهن سال وجه آباد ، نشان از سابقه ديرين حيات و زندگي پيشينيان در اين منطقه مي باشد . شايان ذكر است كاروانسراهاي حاج كمال و قلعه سنگي در رباط كريم كه مربوط به دوره هاي قاجاريه و سلجوقيان مي باشد به همراه دهها آثار باستاني نشان از قدمت ديرينه شهرستان رباط كريم دارد . نسيم شهر در جنوب غربي استان تهران از توابع شهرستان رباط كريم و در مركز بخش بوستان با وسعتي 3007 هكتار و مساحت طرح هادي 709 هكتار در مجموعه شهرداريهاي استان تهران قرار دارد .

متوسط بارش سالانه اين شهر 168 ميلي متر و رطوبت نسبت در تابستانها 34 % و در زمستانها 62 % و متوسط درجه حرارت 5/16 مي باشد . اين شهر از شرق به شهرستانهاي اسلامشهر ، از غرب به محدوده شهري رباط كريم ، از شمال به شهرستان شهريار و از جنوب به جاده ترانزيتي تهران –ساوه محدود است .

ادامه تاريخچه و موقعيت جغرافيايي نسيم شهر چیست؟