پایگاه رسمی اطلاع رسانی حسین خان محمدی - نقش 20 درصدی نرم افزارهای موبایلی در سردی روابط عاطفی خانواده ها
زندگی نامه حسین خان محمدی عضو شورای نسیم شهر
phoca_thumb(1) phoca_thumb(2) phoca_thumb(3) phoca_thumb(4) phoca_thumb(5) phoca_thumb(6) phoca_thumb(7) phoca_thumb(8) phoca_thumb(0)

سخن اول

IMAGE
به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

حسین خانمحمدی عضو شورای اسلامی و رئیس اتاق فکر به مناسبت روز شورای اسلامی گفت :

پربازدیدترین اخبار

آرشیو

سامانه پیامکی دریافت انتقادات و پیشنهادات

10009121240336

آمار کاربران سایت

امروز18
دیروز15
این هفته49
این ماه340
مجموع24566

آی پی بازدیدکنندگان : 34.201.121.213
Unknown ? Unknown Wed 17 Jul 2019 14:45

به گزارش روابط عمومی پایگاه رسمی اطلاع رسانی حسین خان محدی ،‌به نقل ازخبرنگار اجتماعی دفاع پرس در گفتگو با دکتر مجید ابهری : با توجه به پژوهش های انجام شده در زمینه نرم افزارهای تلفن همراه، همانند بسیاری از فناوری های سایبری، در این زمینه نیز آموزش های لازم به جامعه ارائه نشده و زیر ساخت های فکری مناسبی برای ارتقا فرهنگ استقاده درست از این ابزار ها ایجاد نشده است.

وی افزود:اکثر این نرم افزار ها، نه تنها هیچ گونه دستاورد فکری برای کاربران ندارند، بلکه باعث اتلاف وقت، کاهش روابط عاطفی و اجتماعی، ایجاد انزوا و تولید مشکلات رفتاری می شوند.

ابهری خاطرنشان کرد: متاسفانه گسترش این شبکه ها باعث بروز ارتباطات مخفی و در نهایت، خیانت های زناشویی می شود ضمن اینکه برای افراد مجرد نیز وابستگی های کاذبی را ایجاد می کند که ابتدا به عنوان سرگرمی مطرح شده و سپس شکل آزاردهنده ای به خود گرفته واعتیاد فکری ایجاد می کند.

این استاد دانشگاه گفت: در حال حاضر 20 درصد از سردی روابط عاطفی و اختلافات زناشویی، مرتبط با این نرم افزارها بوده که بخش اعظمی از آن منجر به طلاق می شود.

ابهری با بیان اینکه هنوز نهاد های مرتبط و سامانه فرهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی مناسب در این زمینه به درستی عمل نکرده اند، عنوان کرد: تنها عاملی که تاکنون برای مقابله با شبکه های اجتماعی مجازی بکار گرفته شده، حربه فیلترینگ بوده و این در حالی است که براساس رهنمود مقام معظم رهبری، شناسایی ابزارهای تهاجمی دشمنان در جبهه ی جنگ نرم، مبانی اصلی برنامه ریزی، مهندسی فرهنگی و مقابله با آن ها نیازمند رویکردی علم محورو استمداد از نخبگان اجتماعی و فرهنگی کشور است.

وی افزود: صاحب نظران درحوزه فرهنگ و مسایل اجتماعی باید با ایجاد و زمینه سازی مناسب در حوزه تولید نرم افزارهای مناسب، نیاز کاربران را برای بهرمندی از اینگونه فضا ها تامین کنند، و این در حالی است که آمار خودکشی، اعتیاد، فرار از خانه، افت تحصیلی، خیانت های پنهانی و دسترسی سهل و آسان به مواد مخدر که به شیوه ای نوین از طریق این شبکه ها صورت می گیرد، روز به روز گسترش بیشتری می یابد.

این استاد دانشگاه، با بیان اینکه، قاچاقچیان مواد مخدر از طریق این شبکه ها و بدون هیچ مزاحمتی به تبلیغ و جذب مشتری می پردازند، گفت: آموزش و پرورش، وزارت ارشاد اسلامی، وزارت علوم و تشکل های مردمی از جمله، نهاد هایی هستند که باید در این حوزه فعالیت های گسترده ای را صورت دهند، ضمن اینکه، 85 درصد از نرم افزارهای سایبری، اصولا با اهداف تخریبی شکل می گیرند و درصورت عدم توجه می توانند ما را با تهدید های جدیی مواجه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید