پایگاه رسمی اطلاع رسانی حسین خان محمدی - بهمن شریفی فقیه کارشناس ارشد مدیریت رسانه :ماهیت رسانه
زندگی نامه حسین خان محمدی عضو شورای نسیم شهر
phoca_thumb(1) phoca_thumb(2) phoca_thumb(3) phoca_thumb(4) phoca_thumb(5) phoca_thumb(6) phoca_thumb(7) phoca_thumb(8) phoca_thumb(0)

سخن اول

IMAGE
به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

حسین خانمحمدی عضو شورای اسلامی و رئیس اتاق فکر به مناسبت روز شورای اسلامی گفت :

پربازدیدترین اخبار

آرشیو

سامانه پیامکی دریافت انتقادات و پیشنهادات

10009121240336

آمار کاربران سایت

امروز5
دیروز17
این هفته31
این ماه462
مجموع24138

آی پی بازدیدکنندگان : 34.228.185.211
Unknown ? Unknown Wed 26 Jun 2019 11:05

وقتی الوین تافلر معاون سردبیر مجله فورچون در اواخر قرن بیستم کتاب موج سوم را به نسل قرن بیست و یکمی تحویل می داد شاید خود نیز باور نداشت که عصر رسانه و فناوری ارتباطات به این سرعت تمدنها را درنوردیده و به دهکده جهانی کهکشان ارتباطی مارشال مک لوهان کانادائی جامه واقعیت بپوشاند .

بهر حال همه بزرگان علم ارتباطات از چارلز رابرت داروین و نظریه تکاملی اش ، زیگموند فروید و نظریه روانکاوی اش  ، کارل مارکس و نظریه انتقادی اش و ویلبر شرام و لکنت زبانش گرفته تا فراز و فرودهای این علم در مکاتب فرانکفورت ، شیکاگو  و بیرمنگام  همه و همه دست به دست هم داده تا رسانه را به شکل کنونی و در شکل های مختلف در اختیار ما قرار دهند.

اگر در گذشته خبر رخدادی مهم پس از فراز و فرود و گذر زمان در نقطه ای از کره خاکی  به گوش شنونده ای میرسید همانند رعد ی بود که در زمان شنیده شدن دیگر وجود خارجی نداشته است .ولی در حال حاضر به یاری رسانه ها به گونه ای در جریان امر قرار می گیریم که گوئی به طور فیزیکی در بطن حوادث و رخداد ها حاضریم ، از انقلابهای رنگین و انتفاضه فلسطین تا مراسم تشییع جنازه هوگو چاوز. وهمه اینها را مدیون نظریه پردازان ارتباطات و دست اندر کاران رسانه هستیم .

و حال وظیفه نظریه پردازان و عوامل رسانه در ایران عزیزمان چیزی جز تشکیل گردانهای افسران جنگ نرم و تجهیز آنها به تنها سلاح بُرنده آن که همان سواد رسانه ای است ، نیست. زیرا در غیر اینصورت در این کهکشان لایتناهی جز تسلیم و شکست در مقابل اربابان رسانه های مهاجم غربی چاره ای نخواهیم داشت و به ناچار و بصورتی خزنده بایستی فرهنگ چند هزار ساله ایرانی را که با فرهنگ 1400 ساله اسلامی غنی شده است را استحاله شده نظاره گر باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید